دانه های قهوه خوب را بشناسید

  1. خانه
  2. آموزش ها
  3. دانه های قهوه خوب را بشناسید

درود عزیز!

قهوه در انواع مختلف متناسب با دستگاه های مختلف قهوه و تنظیمات قهوه موجود است. همه چیز با دانه های قهوه شروع می شود. دقیقاً مانند شراب ، منطقه ای که یک لوبیا رشد می کند بر طعم و مزه تأثیر می گذارد. مقدار آب ، آفتاب ، خاک حاصلخیز و زمان چیدن تا بو دادن می تواند در طعم نهایی تأثیر بگذارد.

ریشه های قهوه
اتیوپی – محل تولد قهوه.
داستان قهوه از اتیوپی آغاز می شود. شواهد حکایتی وجود قهوه موجود در قرن سیزدهم میلادی در پادشاهی کافه در اتیوپی وجود دارد. تنها در قرن پانزدهم است که شواهد معتبری از مصرف قهوه در منطقه نزدیک صومعه های صوفیان یمن ظاهر می شود.

خاورمیانه و شمال آفریقا – اولین کافه.
در قرن شانزدهم قهوه به خاورمیانه و شمال آفریقا رسیده بود. در نیمه دوم قرن شانزدهم اولین کافه ها در قسطنطنیه (استانبول فعلی ترکیه) ظاهر شدند. این کافه ها خیلی زود به مکان ملاقات ترجیحی دیپلمات ها ، هنرمندان ، نویسندگان و روشنفکران تبدیل شدند.

ونیز – قهوه به اروپا می رسد.
به عنوان یک قطب محبوب برای تجارت ، ونیزی ها اولین کسانی بودند که این روند جدید را از خاور میانه ، در حدود سال ۱۶۰۰ وارد کردند. بحث و جدال در مورد این نوشیدنی وجود داشت تا اینکه پاپ کلمنت هشتم آن را برای مصرف کاتولیک ها در سال ۱۶۰۰ تصویب کرد. اولین قهوه اروپایی این خانه در سال ۱۶۴۵ در ونیز ، نه چندان دور از زادگاه دی لونگی ، Treviso افتتاح شد.

این کافه های ونیزی بسیار مورد توجه قرار گرفتند و خیلی زود شروع به گسترش کردند. در پشت شرکت تجارت هند انگلیس و شرکت بازرگانی هند شرقی هلند ، اروپایی ها به سرعت با قهوه آشنا شدند و آنها با ذوق آن را پذیرفتند. امروزه قهوه بخشی صمیمی از سبک زندگی مدرن اروپایی است.

انواع قهوه

سه نوع عمده قهوه وجود دارد: انواع Robusta ، Arabica و Blended. امروزه انواع مختلفی از قهوه وجود دارد. همه این انواع از مخلوط تهیه می شوند ، که مخلوط می شوند تا طعم و طعم جدیدی فراهم کنند.

عربیکا
کافئین کم ، اسیدیته کم و طعم و رایحه زیادی دارد.

این گیاهان یک دانه با کیفیت محسوب می شوند و قهوه ای بسیار خوش طعم و معطر تولید می کنند. گیاهان عربیکا که در ارتفاعی فراتر از ۳۰۰۰ فوت از سطح دریا رشد می کنند ، نیاز به رشد سخت تر و گران تر دارند.

روبوستا
روبوستا دو برابر کافئین Arabica دارد و اغلب مسئول یک “کرما” (کف فندق) غلیظ تر به بالای اسپرسو است.

از روبوستا با طعم کمتر و کمتر خوشبو نسبت به Arabica ، معمولاً در تفت قهوه لذیذ استفاده نمی شود ، بلکه به عنوان یک دانه “پرکننده” برای قهوه های فوری به منظور جلوگیری از هزینه های کباب استفاده می شود.

مخلوط کردن
مخلوط کردن روش ترکیب مخلوط انواع مختلف لوبیا است که مکمل یکدیگر هستند ، با ویژگی هایی که محصول نهایی را افزایش می دهند و بهترین طعم را تولید می کنند.

تفت دادن
سطوح رست مختلف برای انواع معمول قهوه وجود دارد.

کباب سبک
طعم سبک تر و سطح اسیدیته بالاتر.
تفت متوسط
این “رست کلاسیک” نامیده می شود ، این طعم شیرین تری دارد که کمی قوی تر است و تقریباً ترکیب اسید و رایحه کاملی دارد.
تفت تیره
یک قدرت تمایز که در آن شما می توانید طعم بو داده لوبیا را به راحتی بچشید.
قهوه در رست های مخصوص دیگر نیز موجود است که محبوب ترین آنها کباب فرانسوی ، کباب ایتالیایی و کباب اسپانیایی است.

دانه های قهوه را آسیاب کنید
لوبیا برای مدت طولانی تری تازه تر می ماند و تازه له شدن لوبیا همیشه بهترین قهوه را تولید می کند. درشتی قهوه آسیاب شده برای عطر و طعم ، عطر و کیفیت قهوه بسیار مهم است. تنظیم دقیق تر ، عطر و طعم و عطر بیشتری به شما می دهد ، اما ممکن است تلخ تر نیز باشد. اگر یک تنظیم ناخوشایند باشد ، نوشیدنی ملایم تری ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
واتساپ | Whatsapp
ارسال در واتساپ